EMF-Uluslararası Açık Muay Thai Kupası Antalya’da Başladı

Avrupa Muay Thai Federasyonu (EMF) ve Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen "EMF-Uluslararası Antalya Açık Muay Thai Kupası" başladı

30 KASIM 2017 / Betül KAPLAN
Avrupa Muay Thai Federasyonu (EMF) ve Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen "EMF-Uluslararası Antalya Açık Muay Thai Kupası" başladı.

Antalya Spor Salonunda düzenlenen şampiyonaya aralarında Türkiye, İran, Irak , Ukrayna, Polonya gibi 15 ülkeden 495 sporcu dereceye girmek için kıyasıya mücadele ediyor.  Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Muay Thai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, tarafından 15 Ülke temsilcisine plaket verildi.

Muay Thai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonanın uluslararası düzeyde gerçekleştirildiğini ve bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini ifade etti.Şampiyonaya, minik, yıldız, genç ve büyüklerde 15 ülkeden 495 sporcunun katıldığını dile getiren Yıldız, "Temennimiz ileride bunu dünya kupası çapına yükseltmek. Gelen ülkeleri en iyi şekilde ağırlayıp, ülkemizin güzelliklerini, turizmini ve sosyal durumunu görmelerini sağlıyoruz. Aslında şampiyonanın temel amacı, bu ülkeleri ülkemize getirip, Antalya ve Türkiye'nin tanıtımını yapmak. Çünkü ön yargılar çok. İsrail'i 3 yıldır davet ediyorduk. Ama bu yıl geldi ve çok memnun kaldı. Her yıl katılmak istediklerini söylediler." diye konuştu.
Şampiyona, 3 Aralık'ta sona erecek .