Dünyaya Meydan Okuyan Şampiyonlar

Bedensel Engelliler Dünya Halter Şampiyonası'nda “ Dünya Şampiyonu” olan Antalyalı Milli sporcu Faruk Öztürk ve Dünya Üçüncüsü Soner Coskun Antalya Havalimanında çiçeklerle karşılandı.

6 ARALIK 2017 / Betül KAPLAN


Meksika'nın Mexico City şehrinde yapılan Bedensel Engelliler Dünya Halter Şampiyonası'nda “ Dünya Şampiyonu” olan Antalyalı Milli sporcu Faruk Öztürk ve Dünya Üçüncüsü Soner Coskun Antalya Havalimanında çiçeklerle karşılandı.

107 kg’da 180 kg kaldırarak Dünya Şampiyonu olan Milli sporcu Faruk Öztürk, yine aynı Şampiyonada 49 kg sikletinde 92 kg’da Dünya üçüncülüğünü elde eden Milli Sporcu Soner Coskun için havalimanında yapılan karşılama törenine Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, AGHSİM Spor Şube Müdürü Yavuz Gürhan, AGHSİM Konyaaltı İlçe Müdürü Buğrahan Bozkurt, Bedensel Engelliler Federasyonu As Başkanı Önder Yurdakul  ve sporcuların aileleri katıldı.

Bedensel Engelliler Dünya Halter Şampiyonası'nda Dünya Şampiyonluğu ve Dünya Üçüncülüğü elde etmenin mutluluğunu yaşayan Faruk Öztürk ve Soner Coşkun,  rakipleri karşısında iyi bir mücadele sergilediklerini bundan sonraki hedeflerinin olimpiyat şampiyonu olmak olduğunu söylediler.