Antalya’da Modern Tesislerde Spor Eğitimi

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün İl Spor Merkezlerinde 12 ay boyunca yaklaşık 42 bin 386 çocuk sporcu yapıyor

14 ARALIK 2017 / Betül KAPLANAntalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün İl Spor  Merkezlerinde 12 ay boyunca yaklaşık 42 bin 386 çocuk sporcu yapıyor.

12 ay ücretsiz spor

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İl Spor Merkezlerinin Antalya ve ilçelerinde  spor yapanlar alanında profesyonel antrenörler eşliğinde 29 branşta  ücretsiz spor yapma imkanı buluyor.  Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, “  Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün  12 ay devam eden  5-18 yaş gruplarına yönelik İl Spor Merkezleri’ndeki her çocuğun spora katılma  ve  spor yapma anlayışıyla antrenörler eşliğinde  spor yaptırdıklarını" belirtti. Hacıcaferoğlu  Gençlik ve Spor Bakanlığının Antalya’da  spor alanında yaptığı yatırımlarla futbol, basketbol, tenis, voleybol, karate, tekvando, boks ve güreş gibi farklı spor alanlarında binlerce genç sporcunun yeteneklerinin keşfedilerek geleceğin yıldızı olma yolunda ilerlediklerine değindi. 

Kepez’de "Çok Amaçlı" spor salonu açıldı

Daha çok müsabaka izlemenin ya da seyircili faaliyetler yapmanın ötesinde sporcu yetiştirmeye dönük bir tesis olan “Çok Amaçlı Kepez Spor Salonu” 4 bin 500 metrekare alan üzerinde 4 antrenman salonu, 8 adet soyunma odası, toplantı ve seminer salonu yer alıyor.  Tesisin dışında ise bir tenis kortu bulunuyor. 

Gençlerin yeni gözdesi gençlik merkezleri

Özgecan Aslan, Cavide ve Faruk Kadam, Alanya Gençlik Merkezi, gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel aktivitelerle değerlendiriyor.Özgecan Aslan Gençlik Merkezi  14 bin 17 Cavide ve Faruk Kadam Gençlik merkezi 14 bin 921 Alanya Gençlik merkezinde  7 bin 256 üye  sayısıyla spor, resim, müzik, halk oyunları gibi kulüpler faaliyet gösteriyor.

Eğitim, kültür ve spor başta olmak üzere birçok branşta gençlere yeni bir dünyanın kapılarını araladıklarını belirten Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu”  Gençlik  merkezlere gelen  gençlerimiz son derece modern ortamlarda kendilerini geliştirme imkanı buluyor.Spora ve kültürel çalışmalara yönelen gençlerimiz hem enerjilerini en doğru şekilde harcıyor hem de topluma ve ailesine faydalı birer birey olarak yetişiyor. Böylece ailelerinde gözü arkada kalmıyor” dedi.