Judo’nun Kalbi Antalya’da Attı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen 25'inei Nazım Canca Avrupa Ümitler Judo Kupası müsabakaları 3-4 Mart tarihleri arasında gerçekleşti

5 MART 2018 / Betül KAPLAN


Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen 25'inei Nazım Canca Avrupa Ümitler Judo Kupası müsabakaları 3-4 Mart tarihleri arasında gerçekleşti.

Şampiyonaya 23 ülkeden 142 kadın, 223 erkek sporcu katıldı. Müsabakaların açılışında konuşan Antalya Gençlik ve Spor  İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, "Judo Antalya'yı, bizde Judo ailesini sevdik. Yeryüzü cenneti Antalya'da sizleri ağırlamaktan çok mutluyuz" dedi. 

Şampiyonanın ilk gününde kadınlar da 40, 44, 48 ve 52 kilo, erkekler de 50, 55, 60 ve 66 kilolarda sporcularda tatamiye çıktı. Sabah seansında 8 sıklette başlayan maçlar sonunda final müsabakaları akşam seansında yapıldı. Yapılan maçlar sonucunda; Türkiye kadınlarda 2 altın, 3 gümüş, 2 bronz; erkeklerde ise 2 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya ile ilk günü madalya sıralamasında lider bitirdi. 

Madalya töreninde, 50 kilogram erkekler kategorisinde ilk 3 dereceyi paylaşan sporcularımız Muhammcd Demirci, Emirhan Karahan, Berat Bahadır madalyalarını almalarının ardından asker selamı verdi.