Sağlık Sen Antalya'dan Engellilerle Ampute Maçı

Sağlık Sen Antalya Şubesi, Engelliler Haftası kapsamında, ‘Engel Tanımaz Aşarız’ sloganıyla ASAT Ampute Takımı ile futbol maçında karşılaştı

11 MAYIS 2018 / Betül KAPLAN

Sağlık Sen Antalya Şubesi, Engelliler Haftası kapsamında, ‘Engel Tanımaz Aşarız’ sloganıyla ASAT Ampute Takımı ile futbol maçında karşılaştı.

Sağlık Sen Antalya Şubesi, Engelliler Haftası kapsamında, 'Engel Tanımaz Aşarız' sloganıyla ASAT Ampute Takımı ile futbol maçında karşılaştı. Sağlık Sen takımı maçta bir süre amputedeki futbolcular gibi koltuk değnekleriyle oynayarak farkındalık oluşturdu.

Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık Sen) Antalya Şubesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, 'Engel Tanımaz Aşarız' sloganıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Ampute Futbol Takımı ile Antalya Protokolü  100. Yıl Spor Tesislerinde dostluk maçı yaptı. Sağlık Sen Takımında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, ,  İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, ağlık Sen Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk de yer aldı.

Her iki takım da maçtan önce birbirlerini seremonide selamladı ve başarılar diledi.

Ampute takımı kazandı

15 dakikadan iki devre şeklinde oynanan maçı 2 farkla ampute takımı kazandı. Bedensel engelin bir engel olmadığına dikkat çekmek isteyen Sağlık Sen takımı maçın bir bölümünü ampute takımı gibi çift koltuk değnekleriyle oynadı. Karşılaşmayı çok sayıda taraftar da takip etti.