Dünya Plaj Güreşi Şampiyonasından Antalya’ya Madalya

Muğla’nın Ortaca ilçesinde bu yıl 2. kez düzenlenen Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası sona erdi

8 EKİM 2018 / Betül KAPLAN
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Muğla’nın Ortaca ilçesinde bu yıl 2. kez düzenlenen Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Dünya Güreş Birliği (UWW) ve Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Plaj Güreşi Şampiyonası’na 18 ülkeden 250 sporcu katıldı.

Sarıgerme sahilinde hazırlanan kum güreş alanında kadın ve erkek sporcular, yıldızlar, gençler, büyükler kategorilerinde mücadele etti. Şampiyonada Antalya’dan  8 sporcu Türkiye milli takımımızın kadrosunda yer alarak  en iyi şekilde ülkemizi temsil etti.  Gençler kategorisinde, 60 kg Sueda Özcan dünya şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi olurken, Gençler 60 kg Ayşe Asena Şah Dünay ikincisi, Yıldızlarda ise; 50 kg Özlem Şimşek üçüncü oldu.

Minder güreşinde önemli başarılar elde ettiklerinin de altını çizen Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferlu, Güreşin Plaj branşına ilginin arttığı gözlemlerimiz arasında Minder güreşi ve geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz plaj güreşi organizasyonlarında ülke olarak başarılıyız. Ülke olarak tercih ediliyoruz” şeklinde konuştu. Hacıcaferoğlu, Antalya’dan 8 sporcunun katıldığı ve 3 madalyayla dönen sporcu ve antrenörlerinin başarılarını tebrik etti.