Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
 
3 Aralık tarihi ülkemizde, "Dünya Engelliler Günü" olarak kutlanmaktadır. Bütün herkesle birlikte, huzurlu ve güvenli bir toplum olmanın yolu, engelli insanlarımızın, toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür.
 
Türkiye’de yaklaşık 8.5 milyon engelli bireyimiz var. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak ve kaliteli yaşam sürdürebilmelerini sağlamak; aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Antalya’da Engelli kardeşlerimizin sosyal yaşama katılmasındaki engelleri ortadan kaldırmaya ve tüm insan haklarından eşit olarak yararlanmalarına yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yoğun çalışmalarıyla Engelin artık kader olmasını istemiyoruz. Bakanlığımızın tüm illerde çalışan Antrenörlerimize düzenlemiş olduğu eğitimlerle, engellilerin tüm spor branşlarından yaralanabilmesini sağlayan kurs ve seminerler verilmiştir. Daha çok engelli bireye hizmet verebilmek adına, bu kurs ve seminerleri verilmeye devam edecektir. İl Müdürlüğü olarak biz bu eğitimleri önemsiyor ve engellilere hizmet etmeyi canı gönülden istiyor ve destekliyoruz. Buradan engelli bireylerimizin ailelerine seslenmek istiyorum. Gelin engelli bireylerimizi gündelik hayatın içinde sporla ve sanatla sosyalleştirelim. Engelin olduğunu istemediğimiz ülkemizde İl Müdürlüğü olarak bizler onlara el uzatıyoruz. Gelin spor branşlarımızla tanışın-tanıştırın, spor yapın-yaptırın ve faaliyetlere katılmalarını sağlayarak yaratıcılıklarını ortaya çıkaralım.

Gelin sporla birlikte yeteneklerini keşfedelim ki ulusal yarışmalarda hep birlikte önemli başarılara imza atalım. Kendilerine hak ettikleri değerin verilmesi suretiyle, ihtiyaçları olan moral ve motivasyonu kazanmalarında, onlara yönelik yaptığımız çalışmalar hayati önem arz etmektedir. 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, engelli bireyler için farkındalık oluşturmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum." 
 
  Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu
  Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü