Şehitler Anısına Taekwando Turnuvası

Türkiye Taekwando Federasyonu tarafından düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Yıldızlar Türkiye Şampiyonası' Antalya'da başladı.

7 TEMMUZ 2017 / Betül KAPLAN


 Türkiye Taekwando Federasyonu tarafından düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Yıldızlar Türkiye Şampiyonası' Antalya'da başladı. 72 ilden 2 bin 400 sporcunun katıldığı şampiyona yarın sona erecek.

Antalya Spor Salonu'nda yapılan açılış seremonisine, Vali Münir Karaloğlu, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, 15 Temmuz Şehitleri'nin aileleri, Tekvando Dünya Şampiyonları Nur Tatar ve Zeliha Agrıs, dünya ikincisi Hatice Kübra İlgün katıldı. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı sırasında bazı sporcuların duygulanıp ağladıkları görüldü.


Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Metin Şahin, 15 Temmuz'da yapılan kalkışmayı ve darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacaklarını belirterek, Dünya Tekvando Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuları kutladı. Ardından kürsüye çıkan Vali Münir Karaloğlu, konuşmasında gençliğin önemine değindi. Karaloğlu, “Gençliği iyi yetiştirmeliyiz. Onları ruhen ve bedenen kötü alışkanlardan uzak tutmalıyız. Gençliği milli ve manevi değerlere bağlı yetiştirebilirsek, ülkemizin geleceği, milletimizin geleceği o kadar garanti altında demektir" dedi.

Karaloğlu: “Gençliği iyi yetiştirmeliyiz” Ardından kürsüye çıkan Antalya Valisi Münir Karaloğlu gençliğin önemine değindi. Karaloğlu, “Gençliği iyi yetiştirmeliyiz. Onları ruhen ve bedenen kötü alışkanlardan uzak tutmalıyız. Gençliği milli ve manevi değerlere bağlı yetiştirebilirsek, ülkemizin geleceği, milletimizin geleceği o kadar garanti altındadır demektir” dedi. “15 Temmuz’u ve 15 Temmuz kahramanlarını unutmayacağız ve unutturmayacağız” Gençliğin ruhen, bedenen ve fikren, 15 Temmuz kahramanları gibi yetiştirmenin gerektiğini ifade eden Vali Karaloğlu, “Hainler bir daha teşebbüs ederlerse ki inşallah bir daha edemeyecekler, yine bu milletin evlatları bu hainlere gününü gösterecektir. 15 Temmuz’u ve 15 Temmuz kahramanlarını unutmayacağız ve unutturmayacağız. Yalnız bir şey daha yapacağız. Bu ülkeye ihanet eden, bu ülkeye hainlik yapanları da asla unutmayacağız. Eğer o hainlerin hainliğini unutursak, emin olun o hainler yine bir yerlerden bilet alıp, yine karşımıza çıkar, yine bu milletin geleceğine kast etmeye kalkarlar. Onun için hem şehitlerimizi unutmayacağız, hem de hainlerin hainliğini hiçbir zaman unutmayacağız. Her zaman uyanık ve dimdik olacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından 15 Temmuz Şehitleri’nin ailelerine şampiyon sporcular Nur Tatar, Zeliha Ağrıs, Hatice Kübra İlgün tarafından plaket verildi. Aileler de evlatlarının bu vatan için şehit düştüğünü belirterek, şampiyonada yarışan sporculara başarılar dileklerini iletti.


Konuşmaların ardından 15 Temmuz Şehitleri'nin ailelerine, şampiyon sporcular Nur Tatar, Zeliha Agrıs, Hatice Kübra İlgün plaket verdi. Aileler de evlatlarının bu vatan için şehit düştüğünü belirterek, şampiyonada yarışan sporculara başarılar diledi.