Antalya’da 15 Temmuz Spor Etkinlikleri Başladı

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında çeşitli spor faaliyetleri düzenlendi

14 TEMMUZ 2017 / Betül KAPLAN

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında çeşitli spor faaliyetleri düzenlendi.

Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri,10-15 Temmuz 2017 tarihleri arasında Antalya ve ilçelerinde  Kick Boks, Bilardo, Atletizm,Dağcılık,Atıcılık, Tenis, Güreş, Satranç, Karate, Cimnastik,Masa Tenisi, Wushu,Eskrim, Halter branşlarında müsabakalar gerçekleştirildi. Müsabakalara çok sayıda sporcu katıldı. Derece alan sporculara madalya verildi.

15 temmuz şehitleri anısına koşu

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası programı etkinlikleri kapsamında Türkiye Atletizm Federasyonunun katkılarıyla 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri için Halk Koşusu düzenlenecek. Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde Karaalioğlu parkında yapılacak 15 Temmuz Şehitleri Anma Atletizm İl Birinciliği Yarışlarında derece alan sporculara şehitler anısına madalya verilecek.


En yüksek nokta kızlar sivrisine  tırmanış

Antalya’da 15 Temmuz Şehitleri anısına dağcılar zirve tırmanışı yapacak. Dağcılık Federasyonu Antalya İl temsilciliği tarafından düzenlenen 15 Temmuz’da 15 Zirvede 15 Demokrasi Ateşi Kupasına Antalya’nın profesyonel dağcıları 14 Temmuz gecesi Toroslarda kamp yapacak. Profesyonel dağcılar, 15 Temmuz günü, şehitlerinin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nın ardından Antalya Körfezi’nin batı Torosların en yüksek zirvesi olan  3 Bin 86 metre yüksekliğindeki Elmalı Kızlar Sivrisi dağına  zirve tırmanışı yapacaklar.


15 Temmuz'u unutmadık unutturmayacağız

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, “  15 Temmuz milletçe verilen destansı bir mücadeledir. Ve unutulmaması, unutturulmaması gerekir. Gelecek kuşaklara öneminin anlatılması ve yaşatılması gereken bir hadisedir. Ülkemiz bu darbeyi bir daha yaşamasın. Bu şuur gençlerimizde devam etsin.  O maksatla  İlimizde birçok  spor müsabakaları düzenlendik ve müsabakalara katılan tüm sporcularımıza ve onlara destek veren ailelerine teşekkür ederim” dedi.