Antalya Valiliği'nin, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98'inci yıldönümü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı belli oldu. 29 Ekim kutlamaları 28 Ekim Perşembe günü saat 13.00'te Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunum töreniyle başlayacak. Törende Valilik ve Büyükşehir Belediyesi çelenk sunumları gerçekleştirilecek.

29 Ekim Cuma günü ise saat 09.45'de valilik makamında Antalya Valisi Ersin Yazıcı, tebrikleri kabul edecek. Tebrigat töreninin ardından saat 10.00'da Cumhuriyet Caddesi'ndeki kutlama programında Vali Yazıcı,  törene katılanlar ve halkın bayramını kutlayacak.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söyleneceği törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhuriyet Bayramı mesajı okunacak. Vali Yazıcı da Cumhuriyet Bayramı'nın anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacağı törende, halk oyunları gösterisi, şiir okunması, spor gösterileri ve tören geçişi yer alıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ise Antalya Spor Salonu 28 Ekim Hakkarili ve Antalyalı Gençlerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim Sergisi, Antalya Spor Salonu'nda, 28 Ekim'de eskrim, 29 Ekim'de dart turnuvaları yapılacak. 29 Ekim'de Zeytinköy Atletizm pistinde atletizm, tenis kortlarında da tenis turnuvası düzenleyecek.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Kepez Dokuma Park Modern Sanatlar Galerisi Geleneksel 98. Yıla Özel 98 Eser Cumhuriyet Sergisi 29 Ekim'de yapılacak.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 29 Ekim günü saat 17.00'de Konyaaltı Plajı'nda Solo Türk uçak gösterisi yapılacak. Saat 20.00'de ise Cumhuriyet Meydanı'nda Kıraç konseri düzenlenecek.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 29 Ekim günü saat 16.00'da Konyaaltı Hayat Park'ta Konyaaltı Belediyesi'nin 'Cumhuriyetin 98'inci Yılı Cumhuriyet Çocukları Resim Yarışması' ödül töreni, saat 20.30'da ise Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası ve Halk Oyunları Topluluğu gösterisi gerçekleştirilecek.

28 Ekim 2021 Perşembe günü saat:13.00 ile 29 Ekim 2021 Cuma günü saat:24.00 saatleri arasında binalar Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri ile donatılacaktır.

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Cumhuriyetin 98. Yıldönümünü milletçe, birlik ve beraberlik içerisinde bir kez daha kutlamanın onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün pandemi koşullarını dikkate alarak spor müsabakaları belirten Gürhan, Antalyalılar Cumhuriyetin 98.yılını coşkuyla kutlayacak. Cumhuriyet demek özgürlük demektir. Halkın egemenliğinin ilan edildiği, Cumhuriyet’i  coşkuyla kutlamak ve kültür mirasımızı gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir. 98 yıl önce bu topraklarda yaşayanların, hep birlikte verdikleri bir ve beraber yaşama kararıdır. Bu topraklarda yaşayan herkesin altına imza attığı birlikte yaşama projesi, bir millet sözleşmesidir. Elbette, bizim için cumhuriyet, sadece kuru bir sözleşmeden ibaret değildir. Bizim için cumhuriyet, binlerce yıllık köklü kültür ve medeniyet birikimimizden ilhamla binlerce yıllık tecrübeden hareketle kurulmuş muazzam bir çatıdır" Bayramımız şimdiden kutlu olsun”  dedi.