Antalya’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Sokaklar Bizim Futbol Projesi” kapsamında köy köy dolaşarak çocukları sporla buluşturuyor. 

Sosyal hayata adaptasyonlarının sağlanması, takım ruhu içinde birlikte ortak hareket etme, hızlı düşünebilme kabiliyetlerinin geliştirilmesi, boş zamanlarının spor ile değerlendirilmesinin sağlanması amacı ile, Sokaklar Bizim Futbol Projesi” ile köy çocukları sporla hayat buluyor.

Proje kapsamında Daucı köyünde çocuklarla bir araya gelen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, çocukları spor ile tanıştırmak amacıyla sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralarına uyarak köy köy dolaşıyor.

Antalya  Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan,  çocukları sporla buluşturmak için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projesini hayata geçirdiklerini söyleyerek, şunları belirtti.

Spora erişimde dezavantajlı olan köylerimizde takımlar oluşturduk ve köyler arası futbol ligimizi kurduk. Bugün Duacı köyündeyiz, sırayla Odabaşı, Kızıllı, Başköy, Kirişçiler köylerindeki çocuklarımızla bir araya gelerek, hem spor yapıyor hem de sosyalleşme imkanı buluyoruz.. Maçların dostluk ve kardeşlik havası içinde geçmesini temenni ediyor tüm takımlara başarılar dilerim ” dedi.