Tertip KurullarıDoç.Dr.Burhanettin HACICAFEROĞLU
Gençlik ve Spor İl Müdürü
 

SPOR; YARIŞMA, REKREASYON, SAĞLIK, İZLEYİCİ BAKIMINDAN DÜNYA KÜLTÜRÜNÜN BİR PARÇASIDIR.
Spor olgusunu ilimizde yaşayan tüm kesimlere ulaştırmak ANTALYA GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ olarak öncelikli hedefimizdir.
Kurum olarak temel amacımız; ilimizde yaşayan her bir bireye spor yapma imkânı sağlamak ve spor kültürünü ailedeki her bir bireye ulaştırmaktır. Diğer bir amacımız ise; Spor enstrümanlarını arttırarak hizmet alabilme yeterliliğini kolaylaştırıp, kitleleri doğru yönlendirerek, sağlanacak faydayı  maksimum düzeye çıkarmaktır. Unutulmamalıdır ki sağlıksız bireyler sağlıksız nesilleri oluşturur. Bu nedenle Sporun yaşam felsefesi haline gelmesi birinci derecede önceliğimizdir.
Bireylerin eğitimlerine başladıkları andan itibaren spor kültürü eğitiminin verilmesi ve bu kültürün kabul edilmesi, bireyin ileriki yaşantısının kalitesini önemli ölçüde arttırdığı yapılan gözlemler ve çalışmalar  ile birçok kez kanıtlanmıştır. Bu nedenle ilimizde yaşayan çocuklarımızın ve gençlerimizin spor kültürünü anlamaları ve hayatları boyunca uygulamalarını sağlamak, ilimizi ve ülkemizi Uluslar arası düzeyde temsil edecek sporcu ve spor kulüplerinin sayısını arttırmak temel amaçlarımız arasında yer almaktadır.
Turizmin önemli destinasyonlarından birisi olan ilimizde spor turizmini de geliştirmek ve bu bağlamda ki sorumluluklarımızı bilmek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yanı sıra  hepimizin en öncelikli görevidir.
Geleceğe sağlık ile bakan nesiller yetiştirmek vazgeçilmezimizdir.  
 
İL TERTİP KURULU  
Doç.Dr.Burhanettin HACICAFEROĞLU
  Gençlik ve Spor İl Müdürü
Hami DORUL   İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı
Yavuz GÜRHAN   GHSİM Spor Şube Müdürü / Okul Sporları İl Temsilcisi
Yüksel DORUL   Kepez GHSİM  İlçe Müdürü
Dila TOL   GHSİM Uzman
Çağlar SEVİNÇ   GHSİM Memur
Sefa EREK   Beden Eğitimi Öğretmeni
Sinan KIÇAR   Beden Eğitimi Öğretmeni


 
 
 
 
Tel: 2370780 (1220)    Faks: 321.54.61     E-Posta: antalya.okulspor@gmail.com