Türkiye'nin ev sahipliğinde Antalya'da düzenlenen 2022 Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası finalinde VakıfBank ile İtalyan ekibi Imoco Volley Conegliano karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 3-1 kazanan Imoco Volley Conegliano kupanın sahibi oldu.


Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası finalinde VakıfBank ile Prosecco DOC Imoco Volley karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 3-1'lik setlerle kazanan Prosecco DOC Imoco Volley, Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonu oldu.


Antalya Spor Salonunda 2022 Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası'nda VakıfBank, Prosecco DOC Imoco Volley'e 3-1 yenilerek ikinci oldu.

Antalya Spor Salonu'nda oynanan final maçında, VakıfBank ile İtalya temsilcisi Prosecco DOC Imoco Volley ile karşılaştı.

Voleybol severlerin 10 bin kişilik spor salonunda yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmanın ilk setini, etkili bir oyun ortaya koyan İtalya temsilcisi 25-18 kazandı.

İkinci sette oyunu dengeleyen VakıfBank, 25-23 seti önde bitirerek skoru 1-1'e getirdi. Prosecco DOC Imoco Volley, üçüncü seti 25-21 kazanarak skoru 2-1 yaptı.İtalyan ekip, dördüncü setten de 25-21'lik skorla üstün ayrılarak karşılaşmayı 3-1 kazandı.

Bu sonuçla Prosecco DOC Imoco Volley, Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonu oldu.Imoco Volley sporcuları, karşılaşmanın bitiş düdüğünün ardından büyük sevinç yaşadı.Karşılaşmayı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve il protokolü izledi.

 

Kadınlarımızın Her Alanda Başarılı

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Sporun,sanatın ve turizmin başkenti Antalya'da"Antalya'da düzenlenen 2022 Uluslararası Voleybol Federasyonu Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası'na başarıyla ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadık. Fair playe yakışır karşılaşmalar izledik. Kadınlarımızın hayatın her alanında başarılı olabileceklerini bir kez daha spordaki başarısıyla gösterdi. Şampiyonada dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazanan VakıfBank Kadın Voleybol Takım ile üçüncü olarak bronz madalya elde eden Eczacıbaşı Dynavit Kadın Voleybol Takımı'nı kutluyorum. Her iki temsilcimize de ulusal ve uluslarar arası müdabakalarda başarılar diliyorum."

 

 Bakan Kasapoğlu, VakıfBank ve Eczacıbaşı Dynavit'i kutladı


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Antalya'da düzenlenen 2022 Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası'nda ikinci olan VakıfBank ile organizasyonu üçüncü sırada tamamlayan Eczacıbaşı Dynavit'i kutladı.