Spor kültürünün yaygınlaştırılması, çocukların sağlıklı ve bilinçli spor yapması amacıyla Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından  hayata geçirilen  “100. Yıl’da İlk Spor Lisansım” projesi kapsamında, Mehmet Kemal Dedeman ilkokulunda etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe Antalya  Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Antalya ve 19 ilçesindeki okullarda uygulanacak projede, öğrenciler Atletizm, Satranç, badminton, Cimnastik branşlarında spor yaptı. İstasyonlarda spor yapan çocuklar branşları hep yakından tanıdı hem de keyifli zaman geçirdi. Antalya  Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan çocuklarla badminton maçı yaptı.

Sağlıklı bir toplum için, sağlıklı bir nesil yetiştirmek olduğunu belirten, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle okullardaki öğrencilerin sporla tanışmaları ve spor yeteneklerinin belirlenmesiyle ilgili çok kapsamlı iş birliklerini hayata geçirdik. Bu işbirliklerimiz sayesinde çok daha farklı projelere, çocuklarımızın sağlıklı okul iklimlerinde gelişmelerini tamamlamasıyla ilgili kurumlarımızda çok önemli destekler alacağız. Bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten en hızlı adım attığımız kurumlarımızla hiçbir şey sözde, sadece protokolde kalmıyor. Hızlı bir şekilde sahada fiziksel yatırımların, yeni açılımların tüm öğrencilerimizle öğretmenlerimizle buluştuğunu görüyoruz." dedi.