Fatih Selek Ali Işıkhan Anaokulu Spor Salonu Temel Atma Töreni gerçekleştirildi. Çocukların spor yapmaları ve spor alışkanlıklarının artarak devam etmesi için temeli atılan Fatih Selek Ali Işıkhan Anaokulu Spor Salonu Temel Atma Töreni’ne Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Mahalle Muhtarı Veli Sarı, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Güzel bir tesisin temel atma töreninde bir araya gelindiğini aktaran Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Gençlerin sporda gelişimine büyük önem verdiklerini belirterek, Gençlerimiz bizim en büyük umudumuz. Bugün burada hayırlısıyla temelini atacağımız bir tesis var. Bu tesisin en hızlı zamanda tamamlanıp hizmet vermeye başlamasını ve Antalya'nın yeni bir spor tesisine kavuşmasını temenni ediyorum dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, spor alanındaki hizmetlerle toplumun her kesimini sporla buluşturduklarını söyledi. 2009’da göreve geldiklerinde Kepez’de sadece bir salonu olduğunu hatırlatan Başkan Tütüncü, “Şimdi bu hamlelerle beraber spor salonumuz 13’e çıktı. Kepez’de bunun yanında 3 tane yüzme havuzumuz bulunuyor. Bunun yanında spor komplekslerini, spor sahalarını saymıyorum. Şuan 50’den fazla profesyonel anlamda spor yapılabilecek, spor tesisimiz olmasından dolayı mutluluk duyuyorum. Spor alanındaki hizmetleri yaparken biz, hem beden hem de ruh sağlığı yerinde gençler hedefliyoruz. Milli Eğitimin en temel ülkülerinden birisi de bu… Kepez Belediyesi olarak bizde, bu ülküye katkı vermeye çalışıyoruz. Toplumumuzun her kesimini sporla buluşturmak gibi bir temel yaklaşımımız var. Belediyelerin en önemli işlerinin başında vatandaşlara spor yapabilecek ortamları sunabilmektir. Yıllarca gizli kalacak yetenekleri gün yüzüne çıkartarak, spor alt yapısına ve üst yapısına da çok önemli katkılar sağlıyoruz.” dedi.  Antalya’da spora verilen önem ve yapılan yatırımlarla birlikte Antalyalı çocuklar sporla buluşmaya devam ediyor. Göreve geldiği günden beri çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimini önceleyen Vali Yazıcı, sporun insan hayatı için oldukça önemli bir aktivite olduğunu, insan sağlığını koruyan ve hareketliliğini artıran spora, erken yaşlarda başlanmasının alışkanlık oluşturmadaki en önemli koşul olduğunu vurguladı.  

 
Eğitim, spor ve sağlık alanlarındaki yatırımların artarak devam ettiğini ve Antalya’ya değer katmaya devam edeceklerini vurgulayan Vali Yazıcı, “Kepez’de çok sık temel atma törenimiz oluyor. Kepez’deki çocuklarımız ve gençlerimiz bu güzel tesisleri hak ediyorlar. Biz de devlet olarak hak ettiğiniz hizmetleri sizin ayağınıza kadar getirmek için gayret ediyoruz. İstiyoruz ki sağlıklı nesiller yetişsin. Herkesin spor yaptığı ve yaşamında sporun daimi olarak yer aldığı bir hayatı olsun. Çocuklarımızı çekirdekten sporla buluşturduğumuz için gurur duyuyoruz. Tabii ki bunların olmazsa olmazlarından biri de tesisler. Bizler çocuklarımızın spora ulaşma konusunda sıkıntı çekmelerini istemiyoruz. İstiyoruz ki gençlerimiz bir kuruş bile para harcamadan yürüme mesafesindeki spor tesislerine gidebilsinler. Spor tesislerimizin sayısı artmaya devam edecek. Fatih Selek Ali Işıkhan Anaokulu Spor Salonu’muz şimdiden çocuklarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.  Konuşmasının sonunda tüm çocuklardan spor yapma sözü alan Vali Yazıcı, “Sizlere güveniyorum. Sözünüzü tutacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu.  Fatih Selek Ali Işıkhan Anaokulu Spor Salonu’nun 900 metrekare alan üzerine basketbol ve voleybol sahası olmak üzere 96 kişilik seyirci, 96 kişilik oturma alanı, 2 adet soyunma odası, 1 adet hakem odası ve 1 adette engelli soyunma odası olarak yapılacağı bilgisi verildi.  Vali Yazıcı’nın konuşmasının ardından edilen dualar eşliğinde çocukların ve protokol üyelerinin butona basmasıyla Fatih Selek Ali Işıkhan Anaokulu Spor Salonu’nun temeli atıldı.