Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yurtlarda kalan öğrencilerin fiziki gelişimlerine katkı sağlamak, aralarındaki birlik, beraberlik ve centilmenlik duygularını güçlendirmek amacıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği yurtlar arası spor müsabakalarının Antalya il elemeleri masa tenisi, satranç, badminton, geleneksel türk okçuluğu, bilardo, atletizm, tenis, yüzme, bilek güreşi, olmak üzere 8 farklı spor branşında başladı. Turnuvaların ikinci ayağı ise, voleybol, basketbol, futbol, halk oyunları branşlarında Aralık ve Ocak ayında gerçekleştirilecek. 

Yapılacak olan müsabakalar sonunda kategorilerinde dereceye giren sporcular ise Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından belirlenecek tarihlerde düzenlenecek grup ve Türkiye finallerinde illerini temsil etmeye hak kazanacak.

Öğrencilerin müsabakalara yoğun ilgi gösterdiğini belirten Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, “ Yurtlarımız artık öğrencilerimize sadece barınma imkânı sunan bir yer olmaktan çıkıp, eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle onların bedensel, zihinsel, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunan büyük bir eğitim yuvasına dönüştü. Öğrencilerimiz kişisel gelişim atölyelerimizin yanında sportif faaliyetler içinde olması için yurtlarımızda eş zamanlı etkinlikler düzenliyoruz.  Yurtlar arası turnuvaların il elemelerinde öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda 8 farklı branşta müsabakalarımızın startını verdik. Müsabakalara katılan  Tüm öğrencilerimize müsabakalarda başarılar diliyorum. dedi.