Okul Sporları müsabakalarında Türkiye genelinde başarılı olan Antalya’nın Altın Çocuklarını ödüllendirildi.

81 İl’de Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Müdürlüğü iş birliği ile  Türkiye Geneli Okul Sporlarında başarı elde eden sporcular için Mimar Sinan Kültür Merkezinde "Antalya'nın Altın Çocukları" adlı ödül töreni gerçekleştirildi.
Ödül Törenine Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, Okul Müdürleri, Beden Eğitimi Öğretmenleri, veliler ve dereceye giren sporcu öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, törende yaptığı konuşmada “2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde 56 spor salında 200’ün üzerinde kategoride spor faaliyetleri düzenlenmiş, 6000’in üzerinde müsabaka oynanmıştır. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde ilimizde mevcut bin 481 okuldan bin 281 okul, okul sporları faaliyetleri içerisinde yer aldı. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde ilimizde 93.000 lisanslı öğrenci, 176.000 Geleneksel Çocuk Oyunları kartlı öğrenci olmak üzere toplam 269.000 öğrencimiz faaliyetlere katıldı ve ilimiz Türkiye sıralaması içerisinde İstanbul’dan sonra 2. sıradadır” dedi. Okul müsabakaları sonucunda 125 Okulumuzdan, 36 Spor dalında, 43 takım derecesi, 186’i ferdi olarak toplamda 492 sporcumuz Türkiye derecesi elde ettiğini belirten Kaygusuz, “Bu başarının sağlanmasında başta valimiz Hulusi Şahin olmak üzere iş birliği yaptığımız tüm kurumlara, Okul Müdürleri, Öğretmenlerimiz, Antrenörlerimiz, Öğrencilerimiz ve velilerimize teşekkür ederim." dedi

Törende, Okul Sporları faaliyetlerinde Türkiye dereceleri elde eden 492 sporcuya, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe tarafından plaket takdim edildi.