Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "100. Yılda İlk Spor Lisansım" projesi İş Birliği Protokolü imzalandı.

Spor kültürünün yaygınlaştırılması, çocukların sağlıklı ve bilinçli spor yapması amacıyla hayata geçirilen projenin İş Birliği Protokolüne, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Oğuz Karahan, katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, “Sporun tabana yayılması noktasında paydaşlarımızla birçok proje geliştiriyoruz. Spor bilincine, spor kültürüne yönelik ciddi projelerimizden bir tanesi 100. Yılda İlk Spor Lisansım" projesidir. Biz okullarımızda çocuklarımızın sportif faaliyetler içerisinde olması ve lisanlı bir sporcu yetişmesi için gayretli çalışmalarımız var. Spor seferberliğini başlattığımız bu projenin Antalya’mıza ve tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum “dedi.

Sağlıklı yaşamın temeli spor, sporunda sağlıklı yapılmasının önemine değinen, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Oğuz Karahan, “İmzaladığımız protokol kapsamında, okullarımızdaki öğrencilerimiz spora teşvik edilecek, sağlık taramalarımızla da genç yaşta yapılan sporla, sağlıklı nesillerin yetişmesine vesile olacağız” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle okullardaki öğrencilerin sporla tanışmaları ve spor yeteneklerinin belirlenmesiyle ilgili çok kapsamlı işbirliklerini hayata geçirdik. Bu işbirliklerimiz sayesinde çok daha farklı projelere, çocuklarımızın sağlıklı okul iklimlerinde gelişmelerini tamamlamasıyla ilgili kurumlarımızda çok önemli destekler alacağız. Bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten en hızlı adım attığımız kurumlarımızla hiçbir şey sözde, sadece protokolde kalmıyor. Hızlı bir şekilde sahada fiziksel yatırımların, yeni açılımların tüm öğrencilerimizle öğretmenlerimizle buluştuğunu görüyoruz." Sporla sağlıklı nesilleri yetiştirecek ve yine Spor kazanacak dedi.